Bermuda Şeytan Üçgeninin Sırrı

Bermuda Şeytan Üçgeninin Sırrı

Bermuda şeytan üçgeni, bilimin bu zamana kadar açıklayamadığı ve yahut açıklamak istemediği o kadar çok ilginç olaylar ve bölgeler var ki içlerinden biride burası.

Bermuda Şeytan Üçgeninin Sırrı

Şimdi ye kadar bu bölgede çok sayıda uçakların düştüğü, gemilerin kaybolduğu söylenmektedir peki bu ilginç olaylar gerçekten varmı yoksa bir var sayımdan mı ibaretdir. Nedir bu berbuda şeytan üçgeni sorusuna yanıt bulmak için biraz daha derine inelim isterseniz.

Bermuda Şeytan Üçgeni adı verilen bölge, Atlantik Okyanusu üzerinde 500.000 mil kare kadar olan, üçgen bir alanı kapsar. Bu yerin asıl ünü şekli değil, yıllardır bölgede meydana gelen gizemli olaylardır. Bermuda Şeytan Üçgeni adı verilen bu ölüm çukurunda, bugüne kadar sayısı tespit edilemeyen uçaklar, insanlar, gemiler kaybolmuştur. Son yüz yıl içinde bölgede kaybolan insanlar, uçaklar ve gemiler, 1000’li sayılara ulaşmıştır. 

Bermuda Şeytan Üçgeninin Sırrı hala gizemini koruyor

Tüm bu olaylara bilimsel ve mantıklı bir açıklama getirilmek istenmiş ve olaylar hakkında mantıklı görülen bir açıklama ortaya konulmuştur. Bu açıklamanın temelinde, Bermuda Şeytan Üçgeni adı verilen bölgede, devasa mıknatıs kaynaklarının bulunduğu teorisi vardır. Burada yer alan mıknatıs kaynakları, doğal olarak bir manyetik alan yaratmaktadır. Uçan demir yığını olan Uçakların, bu manyetik alandan etkilenerek, elektronik aksamlarının bozulduğu ve bu nedenle düştükleri söyleniyordu. Aynı zamanda burada kaybolan gemilerin de metal olması, bu tezi kuvvetlendiriyordu. Ancak yine de eksik bir şeyler vardı. Çünkü yapılan incelemeler, bölge üzerinde bulunan mıknatıs kaynaklarının, bir gemiyi yada bir uçağı batırabilecek kadar yoğun olmadığı yönündeydi. Bilim adamları, işte yıllardır bu eksik olan nokta üzerinde çalışmışlar ve şu ana kadar oluşturulan en mantıklı bilgiye ulaşmışlardır.

 

                                                                       

Daha sonraları, Bermuda Şeytan Üçgeni’nden sağ kurtaran insanların, su üzerinde beyaz bir tabaka oluştuğunu söylemeleri sebebiyle, bilim adamları bu konu üzerine yoğunlaştılar. Robot kameralar monte edilen araçlarla suyun altına dalınmış ve bahse konu yerin tabanının beyaz bir katmanla kaplı olduğu tespit edilmiştir. Ayrıca daha önce batan uçak ve gemi enkazları da burada tespit edilmiştir.
Şu anki güncel teori, bölgenin altında büyük doğalgaz kaynağı bulunduğu üzerinedir. Teoriye göre, buradan çıkan gazlar suyun altında yüksek basınç ve düşük sıcaklığa bağlı olarak katılaşarak, beyaz hidrat parçaları oluşturmaktadır. Hidrat parçacıkları, sudan geçen Gulf Stream sıcak su akıntısıyla karıştıklarında eriyip, su yüzeyine çıkarlar. Böylece binlerce metreküp doğalgaz suya karışır ve suyun yoğunluğunu azaltır. Bu yüzden su, buradan geçen gemiyi taşıyacak kaldırma kuvvetini uygulayamaz ve gemi doğal olarak batar.
Su yüzeyinden havaya dağılan gazlar atmosferi de bozar ve oksijeni tutarak, uçak motorlarının çalışması için yeterli oksijeni almasını engelleyip, uçakların düşmesine sebep olur. Günümüzde bu teori ile Bermuda Şeytan Üçgeni sırrının çözüldüğü düşünülmektedir. Ancak bölge hakkında her şeyi öğrenmek için, daha pek çok araştırma yapılması gerekmektedir.

Cbilgin.com


Etiketler: Bermuda şeytan üçgeni bermuda şeytan üçgeninin sırrı bermuda şeytan üçgeni nerede

BU YAZIYI PAYLAŞ

BENZER YAZILAR

Mısır piramitlerinin gizemi

  • 01.10.2017
  • 8

Dünyanın yedi mükemmelinden biri olup günümüze kadar zarar görmeden ayakta kalabilmeyi muvaffak ola... Devamı


YORUMLAR (0) Onay Bekleyen (0)

Bu yazıya ait yorum bulunamadı. İlk yorumu siz yapın.

YORUM YAZ

guvenlik

Editörün Seçtikleri

Mobil alışveriş ve internet

Teknolojinin insanlara sağladığı en önemli kolaylı...


Beyaz Çay Zayıflatır mı ? Faydaları ve Hazırlanışı

Beyaz Çay Zayıflatır mı? diye merak ediyorsanız ev...


Gebelik Döneminde Anne ve Bebek Sağlığını Etkileyen Etmenler

Gebelik döneminde anne adaylarının dengeli ve sağl...


Kuyruk sokumu ağrısı

uyruk sokumu ağrısı ilk başlarda basit bi ağrı göz...


Kilonuzu Korumak mı İstiyorsunuz? İşte Size Tavsiye

İdeal bir kiloya sahipseniz kilomu nasıl korurum s...


Popüler Yazılar

Cilt Bakımında Moda Değişti İşte Yüz Temizleme Fırçaları

Kusursuz bir cilt tüm bayanların sahip olmak istediği bir gerçektir. Tabi ki erkeklerinde cildine önem vermesi gerekmektedir.

Facebook hesap silme, facebook hesap dondurma

Facebook hesap silme işlemini yapamayanlar için kolay videolu anlatım hazırladık buradaki talimatlara uyarak facebook hesabınızı kalıcı olarak silebil...

Cilt Bakımı İçin Öneriler

Cilt bakımına önem vermek gerekir gerek güzel görünmek için gerekse sağlıklı bir cilt için olması gerekenleri sizler için sıraladık.

Anne Sütü Arttırıcı Besinler

Anne Sütü Arttırıcı Besinler ve anne sütünün önemi nelerdir? yazımızda bu konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Hamilelikte Tüketilmemesi Gereken Besinler Nelerdir?

Hamilelik olduğunuzu anladığınızda şunu iyi bilmeniz gerekir karnınızda gelişim aşamasında olan bebekler sizin yediğiniz besinlerden faydalanarak geli...

Bel Ağrısı İçin Ne İyi Gelir?

Tabi ki ağır iş bel ağrısına sebeptir. Öncelikle şunu belirtmek gerekir ise bel ağrısını ağır bir işte çalışmanın ilgisi yoktur. Ani bir hareketle tüm...

Mide ağrısına ne iyi gelir

Mide ağrısına ne iyi gelir nasıl mide ağrısını geçireceğini bilmiyorsanız yazımızın devamını okuyun.

Diş ağrısına ne iyi gelir?

Birden çok neden ile dişlerimiz ağrıyabilir diş minelerindeki zedelenme, diş çürümesi, diş eti hastalığı bunların başlıca diş ağrısına sebep veren fak...

Sütün Faydaları Ve Zararları Nelerdir

Süt, doğal olmakla beraber çok faydalı bir besin kaynağıdır süt içmenin faydalarını saymakla bitmez süt sadece çocuklar için ön görülen bir besin kayn...

Akıllı Telefon Güvenliği İçin İpuçları

iCloud’un hacklenmesi sonucu birçok ünlünün özel görsellerinin ifşa olması, dijital ortamdaki güvenliğimizin ne derecede olduğunu bir defa daha sorgul...

Foto Galeri

Sayfalar

Son Yorumlar

Facebook'ta Biz

Site Hakkında

Cbilgin.com 2010 yılından bu zamana kadar siz değerli ziyaretçilerimizin sayesinde gelişerek kendini yenilemiştir. Çeşitli alanlarda sizlere bilgi çerçevesinde hizmet sunmaktayız.

Copyright 2017 Replika saat Tumblr aşk sözleri Facebook indir
Copyright © 2013 - Copyright © 2017 | Tüm Hakları Saklıdır. - www.cbilgin.com