Diş ağrısına ne iyi gelir?

Diş ağrısına ne iyi gelir?

Birden çok neden ile dişlerimiz ağrıyabilir diş minelerindeki zedelenme, diş çürümesi, diş eti hastalığı bunların başlıca diş ağrısına sebep veren faktörlerdir.

Diş ağrısına ne iyi gelir?

Diş problemi hemen hemen her insanın başına gelebilen bir hastalıktır. Diş ağrısına ne iyi gelir Konumuzu dedaylı olarak sunmuştuk dedaylı olarak diş ağrısı ile ilgili yazımızı okuyabilirsiniz. Bazen olmadık durumlarda özellikle gece uykuda yakalayan diş ağrısı bizi uykumuzdan edebiliyor ve ertesi gün iş performans düşüklüğü sinir gibi önemli derecede hayatımızı alt üst edebiliyor. Bizde sizler için yeni hazırlamış olduğumuz diş ağrısı hastalığına karşın en etkili yöntemler hazırladık.

 

Diş ağrısına ne iyi gelir Bitkisel

Bazı bitkisel yöntemler yada etkili kürler sayesinde anlık olarak ağrısının önüne geçebilirsiniz.

1 - Sirke yöntemi

Bilinen bir okadarda etkili diş ağrısına iyi gelen yöntemlerden biridir. Çay bardağının içine her hangi bir sirke koyun bardağın yarısanına kadar koymanız önerilir. Sirkenin içine bir tutam tuz atın ve limon sıkın çay kaşığı ile karıştırdıktan sonra bir yudum için ama yutmayın ağrıyan bölgeye doğru gargara yapın yaklaşık 1 dakika gargara yapın sizde tiksinme ve o bölgede uyuşma hissedeceksiniz gargara işlemi bittikten sonra tükürün ve yine aynı işlemi yapın türükürün aynı işlemi yine tekrarlayın 3 defa yapmanız gereki size belki işkence gibi gelecektir ancak diş ağrısından kurtulmanız için bu şart.

2 - Bitkisel yöntem

Bir tutam sarımsağı tuza bandırarak ağrıyan bölgeye iki dişinizin arasına sıkıştırın belki biraz acı verecek ancak ağrıdan kurtulmak için etkili bir yöntemdir. Sarımsaktaki antibiotik özelliği sayesinde diş ağrısından bu şekilde kurtulmanız mümkün. Diğer yöntem ise bildiğimiz siyah zeytin pratik diş ağrısına iyi gelen yöntemdir. Ayrıca badem yağıda diş ağrısını geciren bitkisel yönlerden biridir. Badem yağını bir pamuğa damlatın ağrıyan bölgeye tutun bir nebzede olsa diş ağrısını geçirir.

Diş ağrısı için en etkili ilaç

Yukarıdaki işlemler işinizi görmediyse en etkili hangi ilaçları kullanmanız gerektiğini sizlere söylüyeceğim ancak şunu bilmenizi isterimki ilaçları kullanmadan önce doktor tavsiyesini dikkate alın her ilacın kullanılmayacağını bilmenizi isteriz.

1 - Apranax Plus

Bilinen diş ağrısına iyi gelen en etkili ilaçlardan biridir. Bu ilacı alabilmeniz için doktorunuzdan receteye yazdırmanız gerekir aksi taktirde eliniz boş dönebilirsiniz sadece recete ile verilen bu ilaç diş ağrısını kökten çözen ilaçtır.

2 - Apranax 

Aynı firmanın ürünü olan bu ilaç Apranax plus ilacından etkisi düşürülmüş hali olarak satılmaktadır. O ilacı alamadıysanız bu ilacı önerebiliriz. Her iki ilaçta etkili ilaçlardır bol suyla tüketilmesi tavsiye edilir.

3 - Amoklavin Antibiyotik

Bilinen en etkili antibiyotiklerden biridir kullanmadan önce doktorunuzdan özel izin istemeyi unutmayın

Diş ağrısına ne iyi gelir sorusuna cevap arıyorsanız burada aradığınızı bulacaksınız.

 

Diş ağrısına ne iyi gelir;  Bitkisel ve ilaç tedavileri 

Öncelikle geçmiş olsun diyoruz. Gelin sizi bu ağrıdan nasıl kurtarırız bir çözüm yolu bulalım. Uykularımızın korkulu kabusu olan diş ağrısı genellikle uyuduğumuzda etkili oluyor. Bir çok insan arada sırada olsada diş ağrısı ile başbaşa kalabiliyor. Diş ağrısı gerçekten çok çekilmez bir ızdırap oluyor malesef ama ne hikmetse çoğumuz diş doktoruna gitmek istemeyiz. Ya iş yoğunluğundan yada çekindiğimizden diş doktoru bize uzak kaçıyor. Diş ağrısına ne iyi gelir? sorusuna gelecek olursak bitkisel yöntemler, bilindik kocaraı yöntemleri ve ilaç alarak diş ağrısını tamamen yok etmesede etkili bir şekilde diş ağrısından kurtulmamızı sağlayabiliriz. Öncelikle şunu belirtmeliyimki mutlaka ama mutlaka diş doktorunuza görünün bizim vereceğimiz yöntemler sadece kısa süreliğine diş ağrısından kurtulmanıza olanacak sağlıyacaktır.

 

Diş ağrısı neden olur: Diş minesi aşınma yapması, çürüme, dişin zedelenmesi, iltihap, alttan çıkan diş, zorlama, sinüzit, diş eti ağrısı, kanal tedavisi, belirli bir hastalığın dişe vurması gibi nedenlerden dolayı dişin ağrımasına neden olan sebelerdendir.

 

Diş ağrısına iyi gelen ilaçlar.

Apranax plus : Diş ağrısına iyi gelen en etkili ilaçlardan biridir yanlız hatırlatmakta fayda var çok güçlü ağır bir ilaçtır bu ilaç reçete ile verilmektedir.

Apranax : Bu ilaçta Apranax plus`un etkileri düşürülmüş hali onun kadar olmasada diş ağrısına iyi gelmektedir.

Apranax Hakkında Bilmeniz Gereken Önemli Uyarı
Önemli uyarı; Yapılan araştırmalar neticesinde Apranax ve Apranax Plus isimli ilacların naproksen sodyum alerjisi olanlarda ciddi yan etkilere sebep olduğu tespit edilmiştir. Bu ilaçları kullandığınız zaman bol suyla yutulması gerekmektedir. Alerjik rahatsızlıkları olan kişilerin listede belirttiğimiz diğer etki gücü daha düşük ilaçları kullanmalarını tavsiye ediyoruz.

Amoklavin Antibiyotik : Diş ağrısına iyi gelen etkili Antibiyotiklerden biridir. Çok etkili bir ilaçtır.

Rovamycine : Rovamycine de augmentin gibi genellikle diş apsesi ağrılarını ve apsenin kendisini geçirmek için uygulanan antibiyotik ilaçlardan biridir. Yoğun şekilde ağrı kesici özelliği bulunmaktadır. Ağrı kesiciyi almadan önce doktorunuza başvurunuz.

Parol, Majezik,Dolbhin gibi ilaçlarda diş ağrısına iyi gelmektedir.

Dikkat : Yukarıda listede yer alan veya almayan ilaçları ilacı kullandığınız zaman geçmiyor diye bir daha kullanmayın ilacın vücuda yayılması zaman alabilir artı Listede belirtilen ilaçları dişinizde bekletme, eritme gibi hatalara düşmeyin tehlikeli ölümcül sonuçlar verebilir.

 

Diş ağrısına iyi gelen doğal yöntemler

Eğer dişiniz sadece çürük nedeniyle ağrıdığını düşünüyorsanız Aşağıdaki yöntemleri deneyin.

Dişinizi fırçalayın bazen dişte kalan kalıntılarda diş ağrısına sebeb olabiliyor. Etkisi olmadıysa diğer yöntemleri deneyin.

Sarımsak
Ezilmiş ve tuz ile karıştırılmış sarımsak bölgedeki iltihabın dolayısıyla iltihabın neden olduğu basınç ağrısını azaltabilir. Bunun için yine sarımsağın bir müddet ilgili bölgede bekletilmesi gerekmektedir.

Sirke

Cay bardağını yarısına kadar elma sirkesi veya elinizde hangi sirke varsa doldurun içine 1 adet limon kesip sıkın ve son olarakta bir miktar tuz atarak gargara yapın o bölge uyuşana kadar gargara yapın. Bu karışımı orantılı bir şekilde ayarlayamazsanız aksi halde sirkenin içindeki asit diş etlerine, dil ve damak bölgesine zarar verebilir.

Diş Ağrısı için Okunacak Dua: Aslında en etkili yöntemlerdendir Dua okumak diş ağrısına iyi gelen yöntemlerdendir. Dini inancınız doğrultusunda Kur’an-ı Kerim içinde bulunan bazı ayet ve dualar diş ağrısı için okunabilir. Özellikle fatiha suresinde ağrılara iyi gelen bazı bölümler vardır. Bu ayeti parmağınızı ağrıyan dişe koyarak okuyun. Fatiha süresini okumadan önce abdest almayı unutmayın


Etiketler: Diş ağrısına iyi gelen doğal yöntemler diş ağrısına ne iyi gelir diş ağrısı nasıl gecer diş ağrısı

BU YAZIYI PAYLAŞ

BENZER YAZILAR

Yüksek Tansiyonun Nedenleri Nelerdir?

  • 03.05.2017
  • 11

Tansiyon çıkmasının bir çok sebebi vardır sinir, stres, yorgunluk bunların başlıca sebebleridir. Yük... Devamı

Yağ Yakan Yiyecekler nelerdir

  • 30.05.2017
  • 22

Bazı yiyecekler vardır ki yağ yakar bizde sizler için Yağ Yakan Yiyecekler hakkında bir yazı hazırla... Devamı

Zayıflatan Besinler Nelerdir?

  • 03.05.2017
  • 14

Zayıflamak için bir çok yöntem vardır fakat bu besinler sayesinde zayıflamanız mümkün. Nasılmı? yazı... Devamı


YORUMLAR (0) Onay Bekleyen (0)

Bu yazıya ait yorum bulunamadı. İlk yorumu siz yapın.

YORUM YAZ

guvenlik

Editörün Seçtikleri

Mobil alışveriş ve internet

Teknolojinin insanlara sağladığı en önemli kolaylı...


Beyaz Çay Zayıflatır mı ? Faydaları ve Hazırlanışı

Beyaz Çay Zayıflatır mı? diye merak ediyorsanız ev...


Gebelik Döneminde Anne ve Bebek Sağlığını Etkileyen Etmenler

Gebelik döneminde anne adaylarının dengeli ve sağl...


Kuyruk sokumu ağrısı

uyruk sokumu ağrısı ilk başlarda basit bi ağrı göz...


Kilonuzu Korumak mı İstiyorsunuz? İşte Size Tavsiye

İdeal bir kiloya sahipseniz kilomu nasıl korurum s...


Popüler Yazılar

Cilt Bakımında Moda Değişti İşte Yüz Temizleme Fırçaları

Kusursuz bir cilt tüm bayanların sahip olmak istediği bir gerçektir. Tabi ki erkeklerinde cildine önem vermesi gerekmektedir.

Facebook hesap silme, facebook hesap dondurma

Facebook hesap silme işlemini yapamayanlar için kolay videolu anlatım hazırladık buradaki talimatlara uyarak facebook hesabınızı kalıcı olarak silebil...

Cilt Bakımı İçin Öneriler

Cilt bakımına önem vermek gerekir gerek güzel görünmek için gerekse sağlıklı bir cilt için olması gerekenleri sizler için sıraladık.

Anne Sütü Arttırıcı Besinler

Anne Sütü Arttırıcı Besinler ve anne sütünün önemi nelerdir? yazımızda bu konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Hamilelikte Tüketilmemesi Gereken Besinler Nelerdir?

Hamilelik olduğunuzu anladığınızda şunu iyi bilmeniz gerekir karnınızda gelişim aşamasında olan bebekler sizin yediğiniz besinlerden faydalanarak geli...

Bel Ağrısı İçin Ne İyi Gelir?

Tabi ki ağır iş bel ağrısına sebeptir. Öncelikle şunu belirtmek gerekir ise bel ağrısını ağır bir işte çalışmanın ilgisi yoktur. Ani bir hareketle tüm...

Mide ağrısına ne iyi gelir

Mide ağrısına ne iyi gelir nasıl mide ağrısını geçireceğini bilmiyorsanız yazımızın devamını okuyun.

Diş ağrısına ne iyi gelir?

Birden çok neden ile dişlerimiz ağrıyabilir diş minelerindeki zedelenme, diş çürümesi, diş eti hastalığı bunların başlıca diş ağrısına sebep veren fak...

Sütün Faydaları Ve Zararları Nelerdir

Süt, doğal olmakla beraber çok faydalı bir besin kaynağıdır süt içmenin faydalarını saymakla bitmez süt sadece çocuklar için ön görülen bir besin kayn...

Akıllı Telefon Güvenliği İçin İpuçları

iCloud’un hacklenmesi sonucu birçok ünlünün özel görsellerinin ifşa olması, dijital ortamdaki güvenliğimizin ne derecede olduğunu bir defa daha sorgul...

Foto Galeri

Sayfalar

Son Yorumlar

Facebook'ta Biz

Site Hakkında

Cbilgin.com 2010 yılından bu zamana kadar siz değerli ziyaretçilerimizin sayesinde gelişerek kendini yenilemiştir. Çeşitli alanlarda sizlere bilgi çerçevesinde hizmet sunmaktayız.

Copyright 2017 Replika saat Tumblr aşk sözleri Facebook indir
Copyright © 2013 - Copyright © 2017 | Tüm Hakları Saklıdır. - www.cbilgin.com